Що таке ethereum?

Ethereum (від англ. Ether [iːθə] – «ефір», Ефіріум) – платформа для створення децентралізованих онлайн-сервісів на базі блокчейна (Đapps, Decentralized applications, децентралізованих додатків), в основі роботи яких стоять розумні контракти. Реалізована як єдина децентралізована віртуальна машина. Був запропонований засновником журналу Bitcoin Magazine Віталіком Бутеріним в кінці 2013 року, мережа була запущена 30 липня 2015 року.

Будучи відкритою платформою (open source), Ethereum значно спрощує впровадження технології блокчейн, що пояснює інтерес з боку не тільки у нових стартапів, але і найбільших розробників ПЗ, таких як Microsoft, IBM і Acronis. Помітний інтерес до платформи проявляють і фінансові компанії.

Обмінні одиниці Ethereum називається ефіром (англ. Ether). Для позначення використовується скорочення ETH і символ у вигляді Ξ (грецька буква Кси). Дробові частини мають свої назви: 1/1000 – finney, 1/106 – szabo, 1/1018 – wei.

На відміну від інших кріптовалютних проектів, автори не обмежують роль ефіру платежами, а пропонують його, наприклад, в якості засобу для обміну ресурсами або реєстрації угод з активами за допомогою розумних контрактів, зокрема автори назвали ефір «кріптотоплівом» для виконання розумних контрактів тимчасової мережею . Ефір продається на сервісах по обміну, а капіталізація загальної кількості ефіру перевищила тридцять мільярдів доларів.